Međunarodna koordinacija radio-frekvencija, kao jedan od mehanizama upravljanja radio-frekvencijskim spektrom, bilo na bilateralnom, multilateralnom ili regionalnom nivou, temelji se na odgovarajućim dokumentima Međunarodne unije za telekomunikacije (ITU) i Konferencije evropskih administracija za poštu i telekomunikacije (CEPT). Članom 11 tačka 8 Zakona o elektronskim komunikacijama propisana je nadležnost Agencije da vrši koordinaciju korišćenja radio-frekvencija sa organima i/ili organizacijama drugih država. Koordinacija radio-frekvencija se vrši u slučaju kada je u cilju obezbjeđivanja zone servisa radio predajnika na teritoriji jedne države, nemoguće izbjeći prisustvo radio signala na teritoriji druge (susjedne) države ili više njih, a sve u cilju obezbjeđivanja jednakih prava na pristup RF spektru kao ograničenom prirodnom resursu. Kako radio signali koji potiču od predajnika lociranih na teritoriji jedne države ne bi uzrokovali štetne smetnje radiokomunikacionim sistemima druge države, između nadležnih administracija se mora vršiti koordinacija korišćenja radio-frekvencija.
Međunarodna koordinacija radio-frekvencija sa administracijama susjednih država se tipično sprovodi za potrebe međunarodnih fiksnih veza tipa tačka-tačka, fiksnih/mobilnih komunikacionih mreža, sistema zemaljske radio-difuzije (TV i radio) i sistema satelitskih komunikacija.
Koordinacija radio-fekvencija za potrebe fiksnih/mobilnih komunikacionih mreža se formalizuje potpisivanjem odgovarajućim bilateralnih ili multilateralnih koordinacionih sporazuma. Sporazume o koordinaciji radio-frekvencija za mobilne mreže koje je Agencije do sada potpisala sa administracijama susjednih država možete pogledati u nastavku.